Dünya’nın en büyük plastik fuarı “K” Ekim ayında kapılarını açıyor

Dünya’nın en büyük plastik fuarı “K” Ekim ayında kapılarını açıyor (31.05.2016)

Dünya Plastik Endüstrisi’nin üç yılda bir düzenlenen premieri niteliğindeki K fuarı 19-26 Ekim arasında Almanya’nın Düsseldorf kentinde kapılarını yeniden ziyaretçilere açıyor.

2013 yılında 120 ülkeden 218.000 ziyaretçiyi ve 3200 katılımcıyı ağırlayan fuar bu yıl da dünyanın dört bir yanından yüzbinlerce misafiri; hammadde üreticileri ve plastik işleme makinaları imalatçıları ile buluşturacak.

K Fuarı özellikle de aşağıdaki endüstrilerde faaliyet gösteren karar alıcıları cezbedecek;

 

-       Plastik ve kauçuk malzeme üretimi

-       Ambalajlama ve dağıtım

-       Yapı, tasarım ve iç mimari

-       Otomotiv, havacılık ve uzay

-       Elektrik / Elektronik

-       Makine ve üretim tesisi kurulumu

-       Tarım

-       Medikal ve optic teknolojiler ,

-       Bilişim ve iletişim teknolojileri

-       Enerji ve fotovoltaik teknolojiler

-       Spor / hobi ürünleri

-       Kimya endüstrisi

 

 

Ayrıca fuar esnasında yapılacak olan özel gösteriler ve etkinlikler ile katılımcıların sektördeki trendleri ve gelişmeleri yakından takip etmesi olanağı sağlanacak.

 

Bu günün ötesini görmek

Plastiğin günümüzün her alanını şekillendirmesi ve yarının problemlerini çözmesi üzerine kurgulanan bu gösteride multimesya gösterileri ile çok sayıda tema işlenecek.

 

Araştırma Kampüsü

Teorinin pratikle kesiştiği bu forumda enstitüler, üniversiteler ve diğer araştırma kuruluşları sektörün geleceğini şekillendirecek son çalışmalarını katılımcılar ile interaktif tartışma platformunda sunacaklar

 

İnovasyon Pusulası

Katılımcı firmaların k-online.com üzerinden son yeniliklerini ve ürünlerini sunacağı bu platform özellikle ziyaretiçilerin fuar ziyaretleri öncesinde katılımcı firmaların çalışmalarını yakından incelemesine ve fuar ile ilgili ön hazırlık yapmasına imkan tanıyacak.